Magické https://

Se svými klienty často řeším jejich webové stránky. Obrací se na mne s tím, ať posoudím jejich kvalitu, co je potřeba zlepšit nebo co naopak funguje dobře a chtělo by to podpořit. Někdy je to v rámci komplexní spolupráce v marketingu.

Co zjišťuji jako první

Velice často se bohužel setkávám s tím, že stránky nejsou zabezpečené. Je to to první, na co se totiž na stránkách dívám.

Proč je důležité mít stránky zabezpečené a co to vlastně znamená

Jistě jste si všimli, že některé stránky mají na začátku https:// a jiné http://. Ty s tím „s“ na konci jsou zabezpečeny. Jde o tzv. SSL certifikát a dnes ho většina poskytovatelů webhostingu nebo dodavatelů e-shopových řešení nabízí zdarma. Jeho instalace bývá jednoduchá a zabere pár minut. O to cennější, ale je.

Co se stane, když nemáte stránky zabezpečené?

Vyhledávače upřednostňují zabezpečené stránky. Pokud ty vaše zabezpečené nejsou, můžou mít velkou nevýhodu ve vyhledávačích oproti konkurenci. Dalším jejich problémem může být, že se uživatelům zobrazují s vykřičníkem nebo upozorněním, jako nezabezpečené. Jistě uznáte, že takový web působí pro mnohé uživatele a návštěvníky nevěrohodně.

                            

Proto doporučuji dřív, než začnete na webových stránkách dělat nějaké úpravy, podívat se jako první na to, zda je máte zabezpečené. Poznáte to podle toho, že máte vlevo od názvu domény například zamčený visací zámeček.

Tyto informace o zobrazování zabezpečení platí především pro prohlížeč Chrome. U jiných prohlížečů to může být trochu jinak. Ale i přesto vyhledávače můžou Váš nezabezpečený web ignorovat nebo dávat přednost jinému, zabezpečenému.

Moje doporučení: zkontrolujte si hned své webové stránky, zda je máte zabezpečené. Pokud ano, máte dobře našlápnuto k dalšímu cíli. Pokud ne, doporučuji toto ihned řešit s Vaším webmasterem, poskytovatelem hostingu, nebo klidně se mnou. Poradím a pomůžu.