Proč externí asistentka?

Jaký je rozdíl mezi externí asistentkou a virtuální asistentkou? Rozmýšlela jsem se dlouho, jestli se vydám cestou virtuální nebo externí asistentky. Nechtěla jsem být jen anonymní paní, která sedí kdesi na druhém konci republiky a plní po mailu zadané úkoly. Protože to si pod slovem virtuální představuji. Když jsem si slovo virtuální hledala ve slovníku cizích slov, tak se mi zobrazily přesně ty asociace, které mám i já. Tedy „zdánlivý, možný, neskutečný“.  virtuální asistentka

Mí blízcí by vám asi potvrdili, že tohle mě opravdu nevystihuje. Jsem skutečná a reálná, někdy až moc. Proto mám raději termín externí asistentka.

Externí asistentka pracuje podobně jako virtuální. To znamená, že připravuje různé zprávy, reporty. Se svým klientem spolupracuje buď jednorázově nebo pravidelně. Záleží na oboustranné dohodě. Pokud je její užší specializací marketing, tak jako mojí, tak může pro své zákazníky vypracovat analýzu trhu, zmapovat konkurenci, navrhnout marketingovou strategii apod. Správa webových stránek včetně psaní textů na web na úrovni copywritingu je dnes již takřka pravidlem. Asistentky jsou velmi flexibilní a umí pracovat s několika redakčními systémy. Co zatím nezná, se rychle doučí. Pokud asistentka, virtuální nebo externí, spravuje i webové stránky, tak je samozřejmostí, že její čeština je více než perfektní.

Je mnoho aktivit a úkolů, při kterých je vhodné, pokud se asistentka se svým klientem osobně zná. Není to sice podmínkou, ale v tom případě jsme zase u té virtuální neskutečné asistentky. Tak jako ve firmě musí působit určitá pracovní a lidská empatie mezi „šéfem a sekretářkou“ (termín použit záměrně, prosím nehledejte v tom vůbec žádné dvojsmysly), aby byla spolupráce vynikající, tak i mezi externí asistentkou a jejím klientem musí být určitý soulad. Je vhodné, pokud oba používají podobný styl komunikace a vyhovuje jim třeba obdobný styl práce. Pak se mnoho záležitostí řeší lépe, jednodušeji a flexibilněji.

externí asistentka

To jsou podle mého názoru hlavní rozdíly mezi virtuální a externí asistentkou. Tím vysvětluji, jak to vnímám já a proč se cítím spíše jako externí, rozuměj skutečná, asistentka.

Přesvědčila jsem Vás? Pak si objednejte mé služby na tel. 737 859 995 nebo na emailu Veronika@exteras.cz. Nepřesvědčila jsem Vás? Pak mi zavolejte na tel. 737 859 995 nebo napište email Veronika@exteras.cz a můžeme si o všem popovídat.