Potřebuje virtuální asistentka webové stránky?

Občas se mne zákazníci ptají, zda je nutné, aby každá firma nebo člověk, který podniká, měl své webové stránky. Odpovídám, že záleží na oboru podnikání a zákaznících, resp. cílové skupině, kterou chtějí oslovit.

Jako virtuální asistentka (i když já raději používám výraz „externí asistentka“) jsem si hned na začátku vytvořila webové stránky. Alespoň jednoduché. Potřebovala jsem na nich shrnout vše, co nabízím. Mám na nich také pár slov o sobě. A za důležité považuji uvádět na nich reference. Reálné. To byly nejdůležitější důvody, proč jsem se rozhodla si webové stránky vytvořit. A tak vznikly mé jednoduché webové stránky www.exteras.cz.

Webovými stránkami se prezentuji svým potenciálním zákazníkům. Posílám jim odkaz především kvůli tomu, aby si přečetli, které všechny služby virtuální asistentky a marketingových činností nabízím. Protože administrativní i marketingové služby jsou velmi široký pojem a já nenabízím, respektive neumím úplně všechno. Takže třeba správu sociálních sítí nebo grafické služby u mě nenajdete. Zato se cítím jako ryba ve vodě ve správě webů, eshopů, nastavení SEO. Díky tomu, že aktivně používám němčinu, překládám svým klientům i různé texty. Klienti si u mne objednávají překlady prospektů, webových stránek, produktových listů, technické listy a jiné dokumenty.

Reference na mé služby mi dávají mí klienti. Vybrané reference umisťuji na svých webových stránkách. Pro část zákazníků je dost důležité, aby věděli v jakém oboru se pohybuji, které služby reálně nabízím, kdo jsou mí klienti apod.

Některé firmy nebo kolegové z oboru používají pro prezentaci svých služeb svůj profil na Linkedin nebo jsou registrováni na různých webových stránkách, na kterých je prezentace více podnikatelů nabízejících různé služby. O této možnosti jsem také chvíli uvažovala, ale chyběly mi tam právě některé funkce, které mohu využít na svých webových stránkách.

A v neposlední řadě mi mé webové stránky pomohly k tomu, že jsem byla oslovena režisérkou České televize Silvií Dymákovou, která se mnou chtěla natočit reportáž o virtuálních asistentkách. Právě mé webové stránky mi dopomohly k tomu, že jsem mohla o své práci hovořit v pořadu Gejzír. Pro mě to byla velká čest a ohromná zkušenost. Pokud chcete vědět, jak jsem se k práci virtuální asistentky dostala, co pro své klienty dělám, můžete si aktuálně poslechnout má slova v archivu České televize.